Автентична прикарпатська кухня в ресторані

Під час подорожі в Карпати, окрім краси, яка вас оточує, тут завжди знайдеться ще щось, варте вашої уваги. По-перше – це гостинність, як національна особливість, по-друге – традиційна дерев'яна архітектура, ви не зможете бути байдужі до неї, бо вона оточує вас повсюди. І по-третє – автентична карпатська кухня з її грибною юшкою, банушем, дерунами, варениками, грибочками в сметані, бринзою.

 

Карпатську кухню відрізняють три риси: вона смачна, поживна та натуральна. Її варто скуштувати хоча б з цікавості. Гуцули, що споживають таку їжу, живуть дуже довго. Молоко з карпатських полонин не гірше альпійського. Страви готуються тут вже сотні років, і це мистецтво вдосконалене до неперевершеності.
Ось страви які  неодмінно варто скуштувати в Карпатах:

 

БАНУШ - національна страва гуцулів! Крім того це джерело Дикої Енергії. Бануш готується з кукурудзяної муки та сметани. Сметану, або свіжо зібрані вершки трохи розвести водою  залити у чавунний горщик і довести до кипіння. Кукурудзяне борошно (дрібне) засипати тоненькою цівкою, помішуючи, в сметану й готувати до загустіння. Зменшити вогонь на мінімум, і розтирати дерев’яною ложкою, доки на поверхні не виступлять крапельки масла. Готовий бануш має відставати від стінок горщика. Окремо зварити заздалегідь замочені сушені гриби. Поки кукурудзяне борошно вариться, на пательні посмажити порізане на кубики копчене сало до утворення шкварочок. Бринзу дрібно покришити. Коли бануш поспів, викласти його на тарілку, зверху бринзу, ще зверху шкварочки, і гриби. Змішувати ні в якому разі не можна! Потрібно ложкою брати потроху з усього. Їсти бануш гарячим.

 

БРИНЗА – Особливий сорт сиру з овечого молока, який готують на полонинах; він не має нічого спільного з тим продуктом, який продають у магазинах з написом „бринза” на етикетці.
Проціджене овече молоко заквашують спеціальною закваскою з молока, звурдженого в шлунку ягняти, яке ще не паслося. Чани з молоком ставлять поруч із ватрою та помішують, поки не почнуть з’являтися згустки сиру, які в чані руками зліплюють у більші грудки. Ці грудки сиру потім підвішують у теплому місці чи просто розкладають на сонці. Так виходить „напівфабрикат” бринзи – будз. Після тижневого вигрівання будз перетирають з сіллю і маслом – так отримують бринзу.

 

ГРИБНА ЮШКА – ароматний суп із сушених гірських грибів на курячому бульйоні з додаванням домашньої локшини.  Вона легка, поживна і слугує хорошим початком до решти карпатських страв. Справжня грибна юшка готується тільки з білих грибів.

 

ДЕРУНИ – хрусткі млинці з тертої картоплі, що подаються гарячими з м'ясом, грибами, сметаною, шкварками. Єдиним абсолютно необхідним компонентом дерунів є терта картопля. Інші інгредієнти додаються згідно традиції у даному регіоні, чи домашньому рецепту, що передається з покоління в покоління. Такими інгредієнтами є: ріпчаста цибуля, борошно, часник, яйця, сіль. Приготування дерунів, звичайно, починається з тертя почищеної картоплі. Вона може тертися як на дрібній, так і на грубій терці, що впливає на смак та колір дерунів. З тертої картоплі зливається зайва рідина, потім треться і додається цибуля та сире яйце. Маса доводиться борошном до щільності густої сметани і смажиться на олії або смальці. За деякими рецептами деруни печуться або допікаються вже після обсмажування.
 

Зроблено в Devtrix

Сайт розроблено компанією Девтрікс

Created by Devtrix