Органічна кухня та здорова їжа

Все нове — це добре забуте старе, нагадує нам мудре прислів’я. Органічні продукти, які колись були невід’ємною частиною життя усіх мешканців Землі, тепер вважаються предметом розкоші. Адже ціни на такі продукти, що не забруднені пестицидами і вирощені природним шляхом зі збереженням усіх поживних речовин, в кілька разів вищі за «звичайні» продукти — тобто ті, що просякнуті хімією.

За однозначними оцінками експертів, світовий ринок органічних продуктів останніми роками стабільно зростає. Найбільшою популярністю органік-їжа користується в Японії, США, Європі (особливо Італії та Німеччині, які не лише покривають свої внутрішні потреби у смачній та здоровій їжі, але й забезпечують левову частку світового експорту bio-товарів). Органічні продукти органічно вписалися в світовий тренд, що стає все більш популярним, — здоровий спосіб життя і здорове харчування.

Згідно з дослідженнями Міжнародного товариства біологічних фермерів, у землі, яка удобрюється гноєм та органічним компостом, у п’ять разів більше кальцію та в 2 тисячі разів більше заліза, ніж у землі, що обробляють традиційними мінеральними добривами. До того ж, вирощені на такому ґрунті рослини містять на 70% більше необхідних організму амінокислот та вітамінів.

Органічні продукти дозволяють уникнути регулярного вживання значної кількості пестицидів та інсектицидів (засобів від комах), яка міститься в продуктах із супермаркетів. Тваринам, що виробляють органічні продукти не вводять антибіотики та інші медикаменти, які через їжу потрапляють потім у людський організм. Деякі дослідження підтверджують, що надмірне використання хімікатів у виробництві харчових продуктів пов’язане із зростанням захворюваності у світі, а також чинить негативний вплив на ріст і розвиток дітей.


Так, органічні продукти дорожчі, ніж вирощені традиційно, — на 15—50, часом і на 100%. Пояснюється це тим, що органічне виробництво є більш трудомістким, органічні культури більш уразливі до шкідників, хвороб, дають дещо менші врожаї, ніж конвенційні, а також виробник щорічно сплачує певні суми організації, яка здійснює сертифікування. Окрім того, органічної продукції в Україні ще дуже мало, а попит на неї зростає. Але, якщо порівняти ціну на органічні (здорові й безпечні!) продукти з тими сумами, які доводиться витрачати на лікування наслідків харчування неякісними продуктами, економічна вигода — очевидна. Нітрати, консерванти, підсилювачі смаку спричинюють виразки шлунка й кишечнику, захворювання печінки, нирок, різні алергійні реакції, які доводиться лікувати протягом усього життя.
З іншого боку, органічні продукти швидше насичують наш організм, бо містять тільки натуральні вітаміни, мікроелементи (не розбавлені й не замінені штучними компонентами). Тому, щоб наїстися, потрібна менша кількість органічного продукту, ніж звичайного. Наприклад, коли випиваю склянку магазинного соку, мені хочеться ще, а однієї чашки органічного цілком достатньо. Чому? — бо всі соки сьогодні виготовляють із фруктового концентрату (навіть ті, на яких пишуть «натуральний») — розводять його водою, додають цукор, ароматизатори, ще якісь підсилювачі смаку. Отже, вітамінна цінність такого соку порівняно з органічним, до якого деякі виробники не додають навіть цукру, значно нижча.
               
Ресторан «Франко» використовує в своєму меню виключно органічні продукти, вирощені в сільських садибах та фермерських господарствах без  застосування хімічних препаратів. Дослідження на предмет наявності нітратів та інших хімічних препаратів проводяться відповідними місцевими та міжнародними службами. В своїй роботі ми використовуємо огірки та помідори Уманського тепличного комбінату, що працює за органічними технологіями, зелень – ізраїльського виробництва з обов’язковою поміткою ORGANIC, оливкову олію – EXTRA VIRGIN ORGANIC, м’ясо – від фермерських господарств Козятинського району Хмельницької області, які поставляють свою продукцію в кращі ресторани столиці. Страви з форелі готуються виключно з риби, виловленої в протічних ставках села Осмолоди Рожнятівського району. Це сьогодні єдине в Західній Україні господарство, яке займається вирощуванням справжньої райдужної форелі. Вся баранина, що використовується рестораном імпортована з Нової Зеландії та супроводжується міжнародними сертифікатами якості.

 

Смачного Вам!

Зроблено в Devtrix

Сайт розроблено компанією Девтрікс

Created by Devtrix